Menu

Messengera czeka rewolucja. Jaka ?

7 czerwca 2019 - Ogólne
Messengera czeka rewolucja. Jaka ?

W ubiegłym miesiącu Facebook poinformował że messenger przejdzie w końcu swoją przebudowę, której celem jest zwiększenie szybkości, lepsza wydajność. Ale to nie wszystko…

Żre zasoby smartfonów

Wśród opinii użytkowników Messengera coraz więcej można znaleźć takich które mówią wprost o zżeraniu przez niego baterii, obciążaniu pamięci ram i coraz większej wadze samej aplikacji. Mi osobiście nie pasuje to jak messenger zaniża jakość zdjęć przesyłanych do znajomych.

Problem zauważono

Facebook na konferencji F8

Facebook zauważył w końcu problem i na konferencji F8 dla deweloperów zapowiedział że aby aplikacja została odchudzona – wdrożą specjalny projekt LightSpeed którego celem jest stworzenie lżejszej aplikacji. Mówi się że po tych zabiegach komunikator uruchomi się w w nie więcej niż 2 sekundy, a zamiast 100 MB jego waga osiągnie 30 MB. To wszystko wymaga oczywiście czasu.

Czat wideo

Wideo czat na Messenger

Na tej samej konferencji poinformowano że każdego miesiąca z czatu wideo korzysta 410 mln osób, a dla amatorów tej funkcji powstanie „wirtualny salon”.

Nie wiadomo o tym wiele ale podobno będzie to sprzyjało budowaniu bliższej więzi między użytkownikami. Polegając na wspólnym oglądaniu treści wideo, i komentowania tego w czasie rzeczywistym na grupach. Prowadzone są już testy tej funkcji. A oficjalnie ma pojawić się jeszcze w tym roku

No i w końcu Messenger na komputery

Bardzo dobra informacja dla osób które lubią korzystać z Messengera na komputerze (tak jak ja), nowa aplikacja na komputery z systemem Windows i MacOS ma zostać udostępniona, ale nie wiadomo jeszcze kiedy.

Bardzo dobrze – jako czynny użytkownik messengera na komputerze uważam że ta kwestia powinna zostać już dawno poprawiona ( Istniejąca aplikacja na system Windows to zabytek)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *