Menu

[DT] 18-letni Łodzianin zatrzymany! Prowadził popularne forum pedofilskie w sieci Tor

1 czerwca 2019 - Ogólne
[DT] 18-letni Łodzianin zatrzymany! Prowadził popularne forum pedofilskie w sieci Tor

Fora pedofilskie w tak zwanym dark necie powstawały od zawsze – od zawsze również szybko zamykała je policja. Złudzenie tego że sieć Tor daje absolutną anonimowość gubi przestępców tym bardziej że pedofilia jest przestępstwem ostro ściganym i to różnymi kanałami. My nie pamiętamy aby jakieś z zamkniętych do tej pory for miało administratora Polaka – dziś mamy do czynienia z pierwszym tego typu przypadkiem.

Zatrzymany 18-latek

Komenda Wojewódzka Policji w Łodzi informuje o sukcesie współpracy z FBI. Z informacji które zachowało google (kopia strony) można wnioskować że forum nie istniało długo, a co cieszy dodatkowo – w domu zatrzymanego ujawniono dowody na to że Policja się nie pomyliła bo jak czytamy:

Funkcjonariusze wytypowali dom na terenie dzielnicy Polesie, w którym mogła być prowadzona przestępcza działalność. Przy wsparciu grupy realizacyjnej funkcjonariusze zatrzymali w nim podejrzewanego 18-latka. W pokojach zabezpieczyli komputery, telefony i sprzęt elektroniczny, na których przechowywane były hasła i materiały fotograficzne i filmowe z zakazanymi treściami. Poza tym serwer, pendrivy, konsole a także płyty CD, które były wykorzystywane przy administrowaniu forum. Policjanci już    podczas wstępnych oględzin ujawnili pliki źródłowe stanowiące integralne części forów pedofilskich. 18-latek został przewieziony do komendy wojewódzkiej i usłyszał prokuratorskie zarzuty. Zabezpieczone dowody trafiły bezpośrednio do badań na podstawie , których biegli wydadzą opinie.

„Anonimowość” w sieci

To już kolejny przykład na to że w sieci nie jesteśmy anonimowi. Warto o tym pamiętać zawsze, w każdym przypadku.Używanie przeglądarki do „buszowania” w sieci tor sprowadzające się do jej uruchomienia nie powinno dawać nam poczucia tego że możemy wszystko.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *